Güncel

Piyasa gelişmeleri

TÜFE Eylül ayında %1.25 artış gösterirken, yıllık enflasyon ise %19.58 oranında gerçekleşti. Enerji maliyetlerindeki artış enflasyon üzerinde hızlanma yönünde baskı gösterirken, Merkez Bankası tarafından güncel olarak yakından izlenen çekirdek C göstergesi de yükseldi ve Eylül ayında %16,98 seviyesinde gerçekleşti. Bugün içeride TCMB aylık fiyat gelişmeleri raporu açıklanacak, ayrıca Reel Kesim Güven Endeksi rakamı paylaşılacak. Japonya ve Güney Kore piyasalarında kayıplar %2 düzeyinde iken, ABD ve Avrupa vadeli endekslerinde görünüm yatay. BIST için 1410 direnç konumunu sürdürüyor, 1380 ise kısa vadeli destek konumunda. Borsa İstanbul şirketlerinin 9 aylık finansal raporlarının Kap’ta son yayınlanma tarihi belirlendi. Buna göre; son yayınlanma tarihi, konsolide olmayan finansal raporlar için 1 Kasım, konsolide olanlar için 11 Kasım olacak.

İZLENECEKLER —TCMB Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu —Eylül’21 Reel Kesim Güven Endeksi —Hazine 4 ve 5 yıllık tahvil ihaleleri

ŞİRKET HABERLERİ

—OTKAR, EBRD tarafından Ürdün Amman Belediyesi için açılan yaklaşık $32mn(Kdv ve vergiler dahil) tutarında ihalenin kazanıldığına dair bildirim mektubunun alındığını açıkladı.

—ORGE şirketin devam eden işleri arasında yer alan metro projesinde elektrik işlerine ilişkin €1.5mn+Kdv tutarındaki teklifin kabul edildiğini böylece ilgili projedeki sözleşme büyüklüğünün €4.1mn+Kdv olduğunu açıkladı.

—MARTI ödenmiş sermayesini %400 oranında bedelli olarak artırarak TL120mn’dan TL600mn’a çıkarma kararı aldı.

—ARCLK hisse geri alım programı kapsamında dün TL32.74 fiyat ortalaması ile toplam 217bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—SISE hisse geri alım programı kapsamında dün TL8.18 fiyat ortalaması ile toplam 2.5mn adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu